FAQ + podmínky

Jak se připravit před focením?

Nedoporučuji chodit pár dní před focením na solárium ani sluníčko. Taktéž není vhodné používat samoopalovací nekvalitní výrobky, které dělají na těle fleky. V případě holení doporučuji použít výrobky pro zklidnění pokožky, aby nebyla zarudlá s pupínky. V případě výskytu akné nějak nemačkejte, nesnažte se jej skrýt. Líp se bude retušovat, než nějaký velký stroupek. Obočí si upravte minimálně pár dnů před focením, v den focení neupravovat. Vlasy nemyjte v den focení, líp se s nimi pracuje. Nezapomeňte také na manikúru a medikúru. Chce to před focením pár dnů dobře se vyspat, nepít alkohol a omezit kouření ( vyhnout se zakouřenému prostředí ), ať pleť vypadá zdravě a odpočatě. Dodržujte pitný režim ( vody, bylinné čaje ). V případě, že jste si neobjednali vizáž, buďte dopředu nalíčení a mějte s sebou své líčení na případnou úpravu.

Co vzít s sebou na focení?

Na domluvené focení si berte s sebou takové oblečení, v kterém chcete být foceni a bude odpovídat žánru. Vyhněte se reflexní žluté, zelené a oranžové barvě, dělají totiž odrazy na pleti. Doporučuji vzít s sebou více druhů oblečení a rekvizit, aby jsme mohli kombinovat. Pokud možno, vyhněte se řetízkům a všemu lesklému ( platí taktéž při opalování na sluníčku ). V případě focení v páru nebo rodin, buďte sladěni ( není podmínka ). Při focení Glamour nebo Boudoir stylu vemte s sebou například pánskou košili, dlouhé tričko, vytahaný svetr, pyžamo, kvalitní spodní prádlo, lodičky a bižuterii. Oblečení a dobře udělané líčení dělá zázraky. Při focení aktu si berte na sebe volnější spodní prádlo, ideálně žádné a župan. U focení pod sprchou nezapomeňte s sebou vzít i ručník. Bude li se fotit celá postava, mějte čisté ponožky a boty ( podrážky ). S sebou své přezůvky.

Jak se na focení nalíčit a upravit?

Líčení na focení, tzv. fotomakeup by mělo být silnější, protože při záblesku se z fotky ztratí až 50% sytosti. Nejlepší řešení je objednání vizážisty. Je zde možnost líčení dodělat v programech na úpravu fotek, zde se však doplácí za každou fotografii. Mějte hezky upravené, ostřihané nehty i přesto, že se bude fotit jen portrét, ruce se používají. Rty pravidelně mažte, je také dobré zubním kartáčkem je promasírovat a odstranit z nich šupinky kůže, aby nebyly popraskané. Akné nechte být, líp se maskuje, pokud nejsou stroupky. V případě, že nosíte brýle, zvažte, zda by nebyly na focení vhodné kontaktní čočky, aby jsme se nemuseli zdržovat s kontrolou odrazu ze zábleskových světel. U denního světla tzv. daylight nejsou brýle překážkou. Nezapomeňte také na zubní hygienu, krásný úsměv vypadá vždy dobře na fotkách.

Neumím pózovat!

To vůbec nevadí, základní pózy Vám ukážu, poradím. Doporučuji také navštivit různé videa s ukázkami póz. Také je dobré kouknout na módní magazíny a různé obrázky a před zrcadlem zkoušet i výrazy obličeje.

Mohu si vzít s sebou na focení doprovod?

Upřímně po zkušenostech doprovod nedoporučuji. Ruší i zdržuje to obě strany. Doprovod je možný pouze při focení osoby mladší 18ti let nebo dle domluvy.

Nestihnu se dostavit včas na focení, co se stane?

Pokud se nedostavíte včas, zkrátí se Vám doba focení. Není možnost dobu prodloužit, protože převážně za Vámi je již někdo objednaný nebo je ateliér blokován jiným fotografem.

V jaké dny je možnost fotit?

Focení v exteriéru ( Praha ) probíhá všední dny po 16 hodině nebo o víkendech za příplatek. Focení v Čimelicích probíhá o víkendech podle domluvy. V ateliérech fotím dle volných termínů.

Jak se zachovat při špatném počasí v den focení v exteriérech?

V případě, že v den focení bude nevhodné počasí na fotografování, zkontaktujeme se a domluvíme nový termín.

Jsou k dispozici všechny obrázky z focení?

Neupravené fotografie ve velkém rozlišení nikdy nedávám. Zasílám vybrané fotografie v náhledové velikosti. Náhledy posílám přibližně do 1 – 2 dnů ode dne focení prostřednictvím Uložto.cz nebo Úschovna.cz, kdy Vám na email zašlu odkaz ke stažení. Zákazník je povinen zaslat svůj výběr fotografií nejpozději do 7 dnů, aby nedocházelo k zaplnění úložiště. V opačném případe fotografie budou smazány bez náhrady! Náhledy fotografií nejsou určeny pro veřejnou prezentaci!

Kdy budou hotové fotografie?

Hotové fotografie jsou k dispozici cca do 7 – 14 dnů od dne zaslání Vámi vybraných fotek podle náhledů. Záleží také jaký je počet na následnou úpravu. Snažím se fotografie dělat co v nejbližším termínu, ale tak, aby nebyly ochuzeni o kvalitní úpravu. Zpracované fotografie posílám v zazipované složce přes Uložto.cz nebo Úschovna.cz. Zákazníky žádám, aby mne po stažení fotografií informovali. Pokud se tak nestane do 14 dnů, budou fotografie smazány z počítače a poté i z úložiště bez náhrady!

Jak reklamovat fotografie?

Reklamace je uznáná v případě špatně vyretušované fotografie a celkově po technické stránce. Doporučuji projít moje portfolio, aby jste věděli jak fotím a celkově, jak vypadá fotografie po postprodukci ( úpravách ). Nelze reklamovat Vámi nespokojený zevnějšek, špatně odvedenou práci externí vizážistky nebo Vámi vytvořeného líčení.  Tisk fotografií provádějte jen u ověřených společností, aby výsledné barvy byly totožné s kalibrovaným monitorem ( pokud Váš monitor není kalibrovaný, výsledek může být odlišný ).

Kdo vlastní autorská práva?

Vždy fotograf. Všechny fotografie mnou pořízené jsou mým majetkem a bez souhlasu se nesmí fotografie použít ke komerčním účelům a k prodeji třetím stranám. Vyhrazuji si právo na zveřejnění vybraných fotografií pro ukázku mé práce. Zákazník dále nesmí do upravených fotografií nijak zasahovat a pokud fotografie neobsahuje logo, copyring je třeba úvest odkaz na můj web nebo mé jméno při zveřejnění (tisk, média, internet, soc.sítě, atd. )

Je focení podloženo smlouvou?

Základní balíčky, které nabízím nejsou podložené smlouvou, ale stále platí, že všechny fotografie jsou chráněný autorským právem a je třeba dodržovat všeobecné podmínky. V případě zájmu je možnost smlouvu zpracovat.

Koupil(a) jsem voucher na slevovém portálu. Jak si mám objednat termín focení?

Termín ( případně lokalitu ) si prosím domluvte na emailu info@fotomiky.eu.

Platnost voucheru brzo vyprší a není žádný volný termín v ateliéru. Propadne mi voucher?

Voucher Vám nepropadne, pokud kód voucheru po dohodě uplatním. Poté je možnost fotit dle domluvy.

Voucher propadnul, nestačil(a) jsem se objednat. Lze zpětně voucher uplatnit?

Bohužel s tímto problémem se obraťte na slevový portál, zda Vám umožní obnovit voucher.

 

Zákazníky žádám, aby na focení nebyly pod vlivem omamných látek ( alkohol, drogy ). Děkuji za pochopení!

 

Nenašli jste zde odpověď na otázku? Napište mi na email info@fotomiky.eu

Informace byly aktualizovány 18.9.2016